7 czerwca 2017 

Nasi Wolontariusze: Jakub Topczewski, Patryk Barczuk, Maciej Siennicki, Mateusz Matejko, Sebastian Stefaniak, Natalia Mielnicka, Maria Żakowicz, Alicja Kamińska, Kalina Podstawka i Milena Żurawlewska zostali zaproszeni na piknik zorganizowany z okazji Jubileuszu 95- lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Siedlcach oraz Dnia Matki i Ojca. Wolontariusze przygotowali gry i zabawy na świeżym powietrzu, przyjazna atmosfera zawsze towarzyszy nam, gdy odwiedzamy Ośrodek. Nad wolontariuszami czuwała pani Ewa Czupryńska. Dziękujemy za zaproszenie!


26 kwietnia 2017 

Kolejni maturzyści opuszczają mury naszego Internatu. Jak zwykle pozostaje żal, że to już koniec naszej wspólnej przygody. W tym roku MRI przygotowała dla swoich starszych kolegów i koleżanek uroczysty wieczór, na którym odbyła się projekcja filmu o maturzystach. Dodatkową niespodzianką było przedstawienie napisane i wyreżyserowane przez naszą wychowankę Wiktorię Wonshik pt. "Mój, mój, mój, mój". Każdy maturzysta dostał w prezencie drobny upominek, który ma mu przypominać naszą placówkę. Odchodząca młodzież pożegnała wychowawców i panią kierownik, a potem wszyscy zajadali się lodami i upieczoną przez Koło cukiernicze szarlotką. Nad całością imprezy czuwały panie Monika Chojecka i Barbara Kowalczyk-Waszczuk.   

Zobacz relację fotograficzną


11 kwietnia 2017

"Moja Droga Krzyżowa" , to tytuł przedstawienia, które zaprezentowało Koło Teatralne tuż przed wyjazdem młodzieży na święta Wielkanocne. Pełne refleksji teksty pozwoliły nam na przeżycie wraz z aktorami kolejnych stacji Męki Pańskiej. Dziękujemy pani Ewie Czupryńskiej za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.   

Zobacz relację fotograficzną


22 marca 2017 

Tego dnia odbył się VI Międzyinternacki  Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięli udział Przemysław Siuda, Mikołaj Sałasiński i Piotr Onyszczuk. Dzielni chłopcy wywalczyli drużynowo IV miejsce. Opiekun koła sportowego pani Urszula Łazuga może być dumna ze swoich podopiecznych, my też!!


21 marca 2017

Długo oczekiwany finał Wiosennej Giełdy Pomysłów " za nami. Wśród kategorii: wiosenne danie, wiosenna dekoracja pokoju, wiosenna twórczość, zostały wytypowane trzy pierwsze miejsca. Gratulujemy Dorocie Romańczuk, Karolinie Paudyna i Magdalenie Szalach zajęcia I miejsca w kategorii wiosenne danie, ich ciasto zasmakowało chyba każdemu w Internacie. Chłopcy z pokoju nr 10: Kacper Chruśliński, Alek Goś, Jakub Frączek zaskoczyli jury poematem o naszej placówce. W kategorii dekoracji pokoju wyróżnione zostały mieszkanki pokoju 23: Maria Żakowicz i Aleksandra Łukasik. Zwycięzcom gratulujemy a w nagrodę fundujemy bilety do kina. Opiekunami imprezy były panie: Anna Zakrzewska i Ewa Czupryńska.


08 marca 2016 

Postarali się nasi panowie, oj postarali. Stoły udekorowane kwiatami i świeczkami czekały na żeńską część Internatu. Taka kolacja, to my rozumiemy i prosimy więcej :)


28 luty 2017

Bal karnawałowy to dobra okazja dla wolontariuszy na wspólną zabawę z dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Siedlcach. W tym roku również spora część wolontariuszy skorzystała z zaproszenia i bawiła się na takim balu. Cieszymy się, że młodzież tak chętnie odwiedza swoich podopiecznych, nie tylko pomagając im w nauce ale też organizując wspólny czas wolny.


02 luty 2017

Koło teatralne i miłośnicy poezji miłosnej spotkali się na wieczorze poetyckim "Miłość nie jedno ma imię". Działo się to z okazji Walentynek, święta, które od wielu lat hucznie obchodzone jest nie tylko przez młodzież ale też wszystkich zakochanych na świecie. W pamięci zapadnie nam szczególnie interpretacja wiersza "Między nami nic nie było" w wykonaniu Igora Kłykocińskiego. Nad całością imprezy czuwały panie: Ewa Czupryńska, Marzena Somla i Barbara Kowalczyk-Waszczuk.


01 luty 2017

Kolejne wyjście do kina pod opieką pani Moniki Chojeckiej. Tym razem na musical pt."Lala Land".


18 stycznia 2017

Wyjście do kina na film "Powidoki" pod opieką pani Moniki Chojeckiej.


21 grudnia 2016

Jeden z najpiękniejszych wieczorów w naszym Internacie, na który każdy czeka z utęsknieniem. W każdym zakamarku naszej placówki czuć magię Świąt. Młodzież z Koła teatralnego wskazała nam drogę w przedstawieniu "Którędy do nieba". Gdy wszyscy zasiedli do wigilijnych stołów mogli skosztować potraw przygotowanych przez nasze niezastąpione panie kucharki. Życzenia i kolędy trwały i trwały... Nad całością imprezy 


19 grudnia 2016

Wzorem lat ubiegłych członkowie Koła Cukierniczego i Plastycznego włączyli się w akcję charytatywną polegającą na zorganizowaniu bożonarodzeniowego kiermaszu. Sprzedawane na nim były świąteczne dekoracje z pienika oraz naturalne stroiki świąteczne. Aukcja cieszyła się dużą popularnością a dzięki zebranym funduszom mogliśmy dołożyć się do zorganizowania  paczek dla dzieci z Papui Nowej Gwinei.


06 grudnia 2016

Mikołaj tego roku łaskawie spojrzał na wychowanków Internatu i pozwolił swoim pięknym asystentkom podarować każdemu mały upominek. "Orzeszkowa" pobudka, to piękna pobudka:)


30 listopada 2016

Dziewczynki z pokoju 21: Adrianna Puszkarska, Weronika Plak, Agata Król i Natalia Mielnicka przemieniły się w wyrocznie i przepowiedziały przyszłość wszystkim naszym mieszkańcom. A działo się to z okazji Andrzejek. Szklana kula okazała się łaskawa dla młodzieży i nie tylko. 


29 listopada 2016

Przebrani za wróżki i wróżów wyruszyliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, aby wraz z jego wychowankami świętować Wieczór Wróżb Andrzejkowych. Zabawie towarzyszyły wielkie emocje i uśmiechy.


02 listopada 2016, 19 października 2016, 5 października 2016

Wyjścia do kina na film pt."Inferno" "Dziewczyna z pociągu" i  "Ostatnia rodzina".


26 października 2016

Młodzież pod opieką pani Ani Zakrzewskiej udała się w Miejsca Pamięci Narodowej, by zapalić znicze z okazji Wszystkich Świętych. Pamiętamy o bohaterach naszego miasta i tych, którzy oddali swoje życie, byśmy mogli spokojnie teraz żyć.


12 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją do obejrzenia spektaklu Koła Teatralnego. Dla naszych pedagogów młodzież przygotowała również koncert, na którym swój talent mogli zaprezentować: Karolina Kaliszuk, Iza Wierzejska, Jakub Frączek, Weronika Łyszczewska i Dorota Koślacz. W dniu wszystkich pracowników oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wytrwałości w pracy z młodzieżą.


29 września 2016

Tradycją stało się spotkanie "Poznajmy się bliżej", na które starsi mieszkańcy Internatu przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek wiele ciekawych zabaw integracyjnych. Podczas wykonywanych zadań pierwszaki musiały wykazać się pomysłowością, wiedzą i sprytem. Pani kierownik wręczyła każdemu nowoprzyjętemu wychowankowi odznakę przynależności do naszej społeczności.


05 września 2016

Pierwsze koty za płoty...Po wakacjach wypoczęci ale też pełni obaw co przyniesie nowy rok szkolny widzimy się na pierwszym oficjalnym spotkaniu z panią kierownik i wychowawcami. Pierwszaki z niepokojem słuchają i przyswajają nowe zasady, starsi, muszą je sobie odświeżyć po wakacyjnej labie. Ale jest też miła strona tego spotkania, wręczenie Kart Zaufania -nagród na które czeka większość mieszkańców. Rok szkolny 2016/2017 uważamy za otwarty.