Jest nam miło przekazać, iż dwie uczennice naszej szkoły: Gabriela Drzewiec (IIIB) i Aleksandra Mroczyńska (IVB) zakwalifikowały się do III finałowego etapu OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Miło nam poinformować, że Marcelina Kamecka i Michał Wrona z klasy IB zakwalifikowali się do III Etapu Wielkiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 8 lutego 2023 r. w Instytucie Nauk Chemicznych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Nasi uczniowie są dwójką z szóstki finalistów tegorocznej edycji konkursu. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

Więcej o: PRUS ma ZŁOTĄ...

Więcej o: PRUS ma ZŁOTĄ...

Opublikowany został nowy ranking szkół (liceów i techników) „Perspektywy 2023”.
W najnowszym rankingu I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach utrzymało najwyższą pozycję wśród liceów rejonu siedleckiego zajmując 67 miejsce w kraju (w 2022 mieliśmy 80). Jako jedynemu z siedleckich liceów „Prusowi” nadal przysługuje „Złota Tarcza” przyznawana najlepszym dwustu liceom w kraju i którą możemy się szczycić od wielu lat.

Licea ogólnokształcące są ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Więcej o: Studniówka 2023

7 stycznia 2023 w sali "Aleksandria" w Siedlcach odbyła się studniówka uczniów z Prusa.
Do matury zostało przysłowiowe 100 dni.
Młodzież bawiła się świetnie. Zachwycił wszystkich pięknie wykonany walc.

Więcej o: Zwycięstwo...
W dniu dzisiejszym nasze piłkarki ręczne rozegrały turniej w ramach II rundy Licealiady PSZS. Dziewczęta wygrały oba spotkania i zameldowały się w półfinale rozgrywek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 💪❤️🔥
Wyniki spotkań:
LO1 SIEDLCE - ZSP1 SIEDLCE 10:6
LO1 SIEDLCE - LO4 SIEDLCE 14:7
Trener: p. Michał Kluczek
Wszelkie sukcesy naszej drużyny piłki ręcznej zarówno chłopców jak i dziewcząt są również zasługą naszego sponsora - Pana Marcina Szczerbaciuka (absolwent Prusa) właściciela firmy OtoLokal. Zapraszamy do polubienia i obserwowania mediów społecznościowych.

Więcej o: DOBRYCH ŚWIĄT

Igrzyska Wiedzy, czyli gra terenowa zorganizowana przez młodzież naszej szkoły.

Więcej o: IGRZYSKA  WIEDZY Więcej o: IGRZYSKA  WIEDZYNa przełomie listopada i grudnia bieżącego roku uczniowie z klasy 3c zorganizowali projekt, przygotowany w ramach fundacji Zwolnieni z Teorii.  Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie młodzieży z siedleckich szkół ponadpodstawowych, że nauka jest przydatna w życiu codziennym i może być naprawdę ciekawa :).
 
Igrzyska Wiedzy, to nie tylko gra terenowa! Zawody poprzedzone były zajęciami prowadzonymi przez wykładowców i studentów Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.  W całym cyklu [cztery spotkania] wzięło udział ponad 350 osób. Do gry terenowej przystąpiło 75 osób [maksymalna, przewidziana przez organizatorów liczba uczestników], a w każdym z wykładów brało udziało około 70 osób. 

Wydarzenie było ogromnym sukcesem naszych uczniów, autorów projektu, którzy nawiązali współpracę z różnymi instytucjami oraz firmami. Pozyskali 25 partnerów, w tym UPH w Siedlcach, Miasto Siedlce, Gminę Skórzec, czy Gminę Zbuczyn. Ogromnym wsparciem okazali się również nauczyciele naszej szkoły.

Gratulujemy autorom projektu i uczestnikom. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i wysiłek wspierając działania młodzieży naszej szkoły.

Więcej o: IGRZYSKA  WIEDZY Więcej o: IGRZYSKA  WIEDZYWięcej o: IGRZYSKA  WIEDZY Więcej o: IGRZYSKA  WIEDZY

Nasza uczennica - LIWIA KARAKULA - została STYPENDYSTKĄ PREZESA RADY MINISTRÓW. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się 6 grudnia 2022 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Stanisława Staszica w Siedlcach. SERDECZNE GRATULACJE - społeczność "Prusa"

Więcej o: Stypendium Prezesa...

Więcej o: Stypendium Prezesa...

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Młodzieżową Radą Szkoły zapraszają do

włączenia się w akcję zbiórki karmy dla bezdomnych psów oraz kotów (karma sucha, puszki i saszetki mile widziane).

Potrzebne są też koce i kołdry ( nie muszą być nowe, ale czyste i w dobrym stanie).

Zebrane rzeczy zanosimy do czytelni lub biblioteki w naszej szkole.

Dary zostaną przekazane Stowarzyszeniu Zwierzoluby w Siedlcach. Akcja potrwa do 16 grudnia 2022r.

 

 Za każdą pomoc i wsparcie DZIEKUJEMY : )

Więcej o: X charytatywny...

Dnia 28 listopada w naszej szkole miał miejsce X charytatywny Koncert Talentów. Tego dnia młodzi artyści z naszego liceum zaprezentowali swój talent w piosenkach polskich oraz zagranicznych wykonawców wspierając w ten sposób dzieci z Domu Dziecka w Siedlcach. W akcję zaangażowały się również wybrane klasy zbierając dary na rzecz dzieci z Domu Dziecka. Przepiękne wykonania młodych artystów, przedświąteczny nastrój oraz radosna atmosfera przeniosły nas na godzinę do świata muzyki połączonego z dobrocią serca. Gorąca zumba rozgrzała na koniec zgromadzoną publiczność i wprawiła wszystkich w radosny nastrój. Całość koncertu była transmitowana online. Koncert przygotowały panie prof. Anetta Klepacka-Miler, Anna Szyszka oraz Dorota Krasuska. Autorką scenariusza była pani Anetta Klepacka-Miler. Nagłośnienie podczas koncertu wykonali pan Michał Kluczek oraz   pan Radosław Małko. Gościem honorowym podczas koncertu była pani dyrektor Domu Dziecka w Siedlcach, Katarzyna Graniszewska.
Cały koncert można obejrzeć na YouTube: https://youtu.be/hoEKtiY4ATY
Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie akcji.
Do zobaczenia za rok.