Więcej o: 2F na wycieczce w...

14 stycznia klasa 2F pod opieką p. prof Danuty Ułasiuk oraz p. prof Janiny Chromińskiej odwiedziła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach z robotyki oraz fizyki. Na robotyce korzystali między innymi z drukarki oraz długopisu 3D, tworząc własne projekty, a na fizyce mieli za zadanie ,,zważyć wirusa". Jeżeli jesteście ciekawi czy wszystko się udało, zapytajcie 2F :)

Relacja fotograficzna

Więcej o: Wielka Orkiestra...

12 stycznia miał miejsce finał 28 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie I LO, jak co roku, brali czynny udział w zbiórce pieniędzy. Sztab Prusa zebrał podczas akcji ok. 11000 zł. Dziękujemy wolontariuszom oraz wszystkim mieszkańcom, którzy uczestniczyli w WOŚP!

Relacja fotograficzna z wydarzenia

Więcej o: STUDNIÓWKA 2020
W sali "Aleksandria" 11 stycznia 2020r. odbyła się studniówka uczniów I LO im. Bolesława Prusa w Siedlcach. Młodzież pięknie się bawiła. Szczególną uwagę zwrócił występ uczniów tańczących układ walca opracowany przez Julię Szot z  kl.3A i Kaję Czupryńską z 3B.

Więcej o: Czwarty rok ze...

Coroczny Ranking Liceów i Techników Perspektywy zyskał nie tylko rozgłos w mediach, ale też, co ważniejsze, stanowi ważny punkt odniesienia dla rodziców, młodzieży i nauczycieli polskich szkół. I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa po raz czwarty z rzędu znalazło się wśród 100 najlepszych liceów w Polsce i zostało wyróznione Złotą Tarczą.

Maturzystom z roku 2019 i ich nauczycielom gratulujemy sukcesu.

Więcej o: II etap konkursu...

Uczniowie klas matematycznych naszej szkoły przystąpili do Projektu edukacyjnego SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, MATHEMATICS organizowanego przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami edukacyjnymi. Grupa uczniów zakwalifikowała się do kolejnego etapu.

Więcej o: Spotkanie...
W klimacie Świąt Bożego Narodzenia i blasku świec spotkaliśmy się na uroczystej wigilii szkolnej. Koło teatralne w reżyserii Patrycji Niedziółki przedstawiło inscenizację "1:0 dla Nieba", były życzenia, łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie.

Więcej o: IX Koncert...

Podczas IX Koncertu Talentów jak zwykle nie zawiodła utalentowana młodzież❤ Sala wypełniona po brzegi morzem mikołajkowych czapek, profesjonalne wykonania, każde unikatowe i każde z sercem, wspaniałe prowadzenie oraz samochód wypełniony po brzegi darami. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy. To był jeden z piękniejszych Koncertów Talentów

Więcej o: Szkolny Konkurs...

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Szkolnym Konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

Wyłonieni finaliści wezmą udział w Szkolnym Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym. 

Więcej o: Hanna...

W plebiscycie na Kardiologa Roku 2019 zwyciężyła Hanna Wilk-Manowiec, ordynator oddziału kardiologii w Szpitalu Miejskim w Siedlcach, Absolwentka I LO im.B.Prusa w Siedlcach.
Jak zawsze NAJLEPSZA!!!
Brawo.
Gratulujemy.

Więcej o: Projet edukacyjny...

Projekt edukacyjny SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, MATHEMATICS jest organizowany przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wraz z partnerami edukacyjnymi. Program jest adresowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli. Przedsięwzięcie to ma na celu podniesienie jakości kształcenia i promocję edukacji w zakresie STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics).

W tym roku rozpoczynamy drugą edycję projektu, zapraszamy młodzież, szczególnie klas trzecich do skorzystania z dość wyjątkowej oferty współpracy z wyższą uczelnią, uczestniczenia w ciekawych zajęciach oraz zmierzenia się z rówieśnikami z innych szkół. Najbardziej zaangażowani mają możliwość otrzymania indeksu politechniki - tak jak to się udało w pierwszej edycji projektu  naszym absolwentom.