Spotkanie Szkół Partnerskich na Wydziale Filologicznym UMCS w Lublinie

 

Po raz kolejny gościliśmy w przyjaznych progach lubelskiej uczelni. Tym razem okazją do spotkania były obchody Dni Romantyzmu w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UMCS pod hasłem „Jakiż to chłopiec piękny i młody…” Romantyzm w kręgu współczesności. Uroczystości były związane z minionym Rokiem Romantyzmu Polskiego.

Wśród bogatego programu spotkania znalazł się też moment, w którym uczniowie naszego liceum mogli pochwalić się swoimi pracami. Nieskromnie należy powiedzieć, że prezentacje I LO w Siedlcach wywołały największe emocje.

Publiczność doceniła gromkimi brawami nakręcony w Minecrafcie przez obecnych uczniów klasy 4F film, którego inspiracją była ballada Adama Mickiewicza”Lilije”.  Można go obejrzeć klikając w link:

https://drive.google.com/file/d/13R92KwrdxgCE0zcYAnDczQxKwLSHbE2b/view?usp=sharing <https://drive.google.com/file/d/13R92KwrdxgCE0zcYAnDczQxKwLSHbE2b/view?usp=sharing&fbclid=IwAR0wXsLE9_tWtVvFjOkbQ2zhkm9p8o8fbBLURr6QU3a9PwZtbupyXjcsgWU>

lub śledząc relacje z Dni Romantyzmu na uczelnianym Facebooku:

https://www.facebook.com/people/Dni-Romantyzmu/100087018726691/

Duże poruszenie wywołało również pojawienie się na scenie grupy uczniów klasy 3C !!! Osobiście zaprezentowali przygotowaną prezentację, w zabawny sposób opisując DZIEJE JEJ POWSTANIA (ze szczególnym uwzględnieniem walorów siedleckiego Zalewu J), co zdecydowanie ożywiło widownię auli Wydziału Filologicznego.

 

Cóż można powiedzieć: BRAWO MY!