Więcej o: II miejsce w IX...

 W dniu 23 pażdziernika 2020 roku w sali widowiskowej "Podlasie" odbył się IX Ogólnopolskim Konkurs Piosenki dla dzieci i młodzieży - Debiut, w którym to uczennica klasy 2eg Gabrysia Wnorowska zdobyła II miejsce - kategoria szkoły ponadgimnazjalne.

Gabrysia wykonała piosenkę "Do lasu" Ani Rusowicz z własnym akompaniamentem na gitarze. 

Wielkie gratulacje. 

 

Więcej o: Narodowe Święto...

Już wkrótce, 11 listopada 2020 roku będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z uwagi na pandemię COVID-19 i obowiązujące obostrzenia sanitarne konieczna stała się rezygnacja z hucznych obchodów. Jak podkreślają przedstawiciele ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości 2020 zorganizowane zostały z myślą o zdalnym dostępie do wydarzeń przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa”. W programie zaplanowano m.in. akcję „Niepodległa do hymnu” i Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.

 

Serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznych obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Szczegółowe informacje dotyczące obchodów 11 listopada można znaleźć na stronie internetowej :

 

www.niepodlegla.gov.pl.

Więcej o: IV Edycja Konkursu...

Zapraszamy nauczycieli i uczniów wszystkich typów szkół do udziału w czwartej edycji konkursu „Jestem stąd”.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez ucznia fotografii przedstawiającej wybrany element niematerialnego dziedzictwa kulturowego naszego regionu zaopatrzonej krótkim opisem w języku polskim oraz wybranym języku obcym.
Prace można nadsyłać w terminie od 20 kwietnia do 10 maja 2021 roku. Jest więc czas, aby podjąć pracę dokumentacyjną różnorodnych przejawów naszego niematerialnego dziedzictwa.

Więcej o: ProgeCAD 2020 -...

ProgeCAD Professional jest całkowicie darmowy, a co ważniejsze - zawiera pełną wersję programu. Przeznaczony jest jednak do użytku niekomercyjnego, wyłącznie w celach edukacyjnych. Program może zostać zainstalowany na wszystkich szkolnych komputerach, jak również na komputerach osobistych nauczycieli, uczniów czy studentów. Szkolna licencja progeCAD Professional jest ważna przez jeden rok. Nasza szkoła używa program od 2012 roku do przedmiotu projektowanie techniczne.

Więcej o: Święto Szkoły 2020

W tym roku z wiadomych względów Święto Szkoły będzie miało kameralny charakter. W uroczystości, która odbędzie się 25 września 2020r. na trzeciej lekcji w sali gimnastycznej, wezmą udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrekcja oraz zaproszeni goście.

W obecności nielicznego gremium, ale przede wszystkim wobec Sztandaru Szkoły, pierwszoklasiści złożą przyrzeczenie i w ten symboliczny sposób zostaną włączeni do naszej szkolnej społeczności.

Pozostałe klasy mają lekcje zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć, ale na trzeciej godzinie lekcyjnej zaakcentują świąteczny charakter tego dnia lekturą felietonu Bolesława Prusa.
Zobacz relację fotograficzną ze Święta Szkoły 2020 -fot.mgr Jan Chróścicki

 

 

Więcej o: Europejski Dzień...

Program Europejskiego Dnia Języków: 24.09.2020 (czwartek)

W związku z obecną sytuacją epidemiczną program realizowany jest w większości w grupach językowych i obejmuje:

- quizy językowe i krajoznawcze (j. francuski, hiszpański, niemiecki, włoski)

- prezentacje tematyczne (j. rosyjski, niemiecki)

- gry i zabawy językowe (wszystkie języki).

O godzinie 10.20 transmisja przez szkolny radiowęzeł audycji „ Dlaczego warto uczyć się języków obcych?” (audycja przygotowana przez grupę j. niemieckiego 2abc-g).

Na przerwach prezentacja piosenek:

  1. Język angielski: 9.35 – 9.45
  2. Język francuski: 10.30 – 10.45
  3. Język hiszpański: 11.30 – 11.40
  4. Język niemiecki: 12.25 – 12.35
  5. Język rosyjski: 13.20 – 13.35
  6. Język włoski: 14.20 -14.35

Klasa 3a: spacer edukacyjny pod hasłem „Różnojęzyczność w moim mieście” (7 i 8 godzina lekcyjna).

23.09.2020 r. o godz. 09.45 - prezentacja multimedialna „Muzyka rosyjska”  (grupa 2def-g).

Więcej o: Dziękujemy za...
Udało się!
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły pięknie dziękują za oddanie głosów i tym samym wsparcie projektu w Budżecie Obywatelskim Miasta Siedlce.
Nasz projekt dotyczący remontu chodnika ulicy Floriańskiej przy I LO im. B. Prusa otrzymał wystarczającą liczbę głosów i znalazł się wśród projektów rekomendowanych do realizacji w 2021 roku.
Poprawi to bezpieczeństwo mieszkańców Miasta, a w szczególności bezpieczeństwo młodzieży idącej na lekcje do szkoły.
Listę wszystkich projektów można zobaczyć tutaj: Lista projektów na 2021 rok.
 

Więcej o: Wizyta w Okręgowym...

Wizyta w Okręgowym Urzędzie Miar w Warszawie - Wydział Zamiejscowy w Siedlcach 

Nic nie jest dokładne... 

 

W piątek 18 września 2020 r. grupa realizująca rozszerzenie z fizyki w klasie 3f, czyli “MatFizianki”, udała się na wycieczkę do Okręgowego Urzędu Miar. Urząd otworzył dla nas swoje pomieszczenia i pokazał nam pracownie metrologiczne. W czasach trudnej sytuacji epidemicznej wszyscy bezwzględnie nosili maseczki. 

W trakcie pobytu w urzędzie udało nam się zobaczyć 

Więcej o: Centrum...

Od 14 września 2020 roku ruszają zajęcia kół informatycznych organizowanych w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To druga edycja projektu realizowanego przez Politechnikę Łódzką. W ramach tegorocznej edycji planowane są zajęcia dla klas maturalnych.

Osoby zainteresowane powinny zapoznać się mz poniższymi dokumentami:

 

 

 

Więcej o: Prosimy o głosy...

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o zagłosowanie na sprawę związaną z Naszą Szkołą.

Dzięki Państwa poparciu złożyliśmy wniosek do Urzędu Miasta w Budżecie Obywatelskim o poprawienie stanu chodnika znajdującego się wzdłuż posesji I LO im. B. Prusa.

Teraz nadszedł czas na głosowanie za projektem.
1. Wchodzimy na stronę:
Budżet Obywatelski
2. Klikamy w GŁOSUJ
3. Wypełniamy metryczkę głosującego: Imię, Nazwisko, Adres zamieszkania (siedlecki), PESEL.
4. Numer naszego projektu to 44: Remont chodnika ul. Floriańskiej na odcinku posesji I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach. Szacowany koszt: 75 000,00 zł
i tam proszę o wpisanie 10 (WAŻNE!) w polu liczby punktów.
5. Po sprawdzeniu, zatwierdzamy na dole listy WYŚLIJ.

Głosujemy tylko 1 raz.

Głos może oddać KAŻDY Mieszkaniec Siedlec (w tym osoby niepełnoletnie, dzieci i niemowlęta posiadające już PESEL - wtedy głosują za nich rodzice).
Głosowanie trwa do 11 września 2020 r.

Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się polepszyć otoczenie Szkoły.