Więcej o: Prus mistrzem w...
Turniej finałowy Licealiady siatkarskiej PSZS zakończył się zwycięstwem I LO Prus. W półfinałach zobaczyliśmy zacięte walki, w których I KLO Siedlce pokonało ZSE Mińsk Mazowiecki 2:0, a I LO Siedlce zwyciężyło ZSP 3 Siedlce również 2:0. W meczu o trzecie miejsce ZSE Mińsk Mazowiecki przegrało 0:2 z ZSP3 Siedlce. Ostatecznie, w meczu o pierwsze miejsce, I LO Siedlce pokonało I KLO Siedlce 2:0, zdobywając tytuł mistrzowski. Wszystkie drużyny zaprezentowały wysoki poziom gry, co pozwoliło na emocjonujące i zacięte mecze.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą grę🔥🔥💪💪
Skład Prusa:
1. Kacper Wierzejski(c)
2. Filip Myszka
3. Marcel Szafrański
4. Jakub Jaśkiewicz
5. Cabaj Filip
6. Wiktor Nowak
7. Oskar Pajda
8. Michał Karczewski
9. Krzysztof Wyrzykowski
10. Żółkowski Michał (L)
11. Renat Abbazov (L)
12. Piotr Sawicki
Opiekun: Paulina Guzek
Więcej o: Maraton czytania...

27 stycznia 2023 r. w czytelni szkolnej odbył się dwugodzinny Maraton czytania utworów Bolesława Prusa. W tym niecodziennym wydarzeniu udział wzięli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Akcja miała na celu przybliżenie twórczości Aleksandra Głowackiego oraz zintegrowanie się wokół literackiego stołu. Uczestnicy czytali wybrane fragmenty utworów patrona naszej szkoły, m.in. Lalki, Faraona, Emancypantek, Katarynki, Kamizelki, Powracającej fali i innych, mniej znanych, ale równie ważnych. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Więcej o: Maraton czytania...

Zapraszamy do udziału w konkursie na logo Stowarzyszenia Przyjaciół I LO im. Bolesława Prusa. Prace w formacie JPG należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej o: Ferie Zimowe...

Ferie Zimowe Zawsze z Książką: "Zaczytany Prus". 

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". W. Szymborska

 

W ramach akcji "Ferie z książką", biblioteka szkolna zaprasza całą społeczność do wypożyczania książek na ferie. Dnia 06 lutego 2023 od 10.30 do 14.00 odbędzie się akcja na górnym korytarzu - wypożyczanie książek na ferie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

Jest nam miło przekazać, iż dwie uczennice naszej szkoły: Gabriela Drzewiec (IIIB) i Aleksandra Mroczyńska (IVB) zakwalifikowały się do III finałowego etapu OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY CHEMICZNEJ dla Szkół Ponadpodstawowych organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i portal Edukator.pl.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Miło nam poinformować, że Marcelina Kamecka i Michał Wrona z klasy IB zakwalifikowali się do III Etapu Wielkiego Konkursu Chemicznego, który odbędzie się 8 lutego 2023 r. w Instytucie Nauk Chemicznych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Nasi uczniowie są dwójką z szóstki finalistów tegorocznej edycji konkursu. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

Więcej o: PRUS ma ZŁOTĄ...

Więcej o: PRUS ma ZŁOTĄ...

Opublikowany został nowy ranking szkół (liceów i techników) „Perspektywy 2023”.
W najnowszym rankingu I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach utrzymało najwyższą pozycję wśród liceów rejonu siedleckiego zajmując 67 miejsce w kraju (w 2022 mieliśmy 80). Jako jedynemu z siedleckich liceów „Prusowi” nadal przysługuje „Złota Tarcza” przyznawana najlepszym dwustu liceom w kraju i którą możemy się szczycić od wielu lat.

Licea ogólnokształcące są ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Więcej o: Studniówka 2023

7 stycznia 2023 w sali "Aleksandria" w Siedlcach odbyła się studniówka uczniów z Prusa.
Do matury zostało przysłowiowe 100 dni.
Młodzież bawiła się świetnie. Zachwycił wszystkich pięknie wykonany walc.

Więcej o: Zwycięstwo...
W dniu dzisiejszym nasze piłkarki ręczne rozegrały turniej w ramach II rundy Licealiady PSZS. Dziewczęta wygrały oba spotkania i zameldowały się w półfinale rozgrywek. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów 💪❤️🔥
Wyniki spotkań:
LO1 SIEDLCE - ZSP1 SIEDLCE 10:6
LO1 SIEDLCE - LO4 SIEDLCE 14:7
Trener: p. Michał Kluczek
Wszelkie sukcesy naszej drużyny piłki ręcznej zarówno chłopców jak i dziewcząt są również zasługą naszego sponsora - Pana Marcina Szczerbaciuka (absolwent Prusa) właściciela firmy OtoLokal. Zapraszamy do polubienia i obserwowania mediów społecznościowych.

Więcej o: DOBRYCH ŚWIĄT