W tym roku szkolnym odbyła się VII edycja Pucharu Prezydenta Siedlec w Koszykówce chłopców.

Do turnieju przystąpiło 6 szkół ponadgimnazjalnych, które zostały podzielone na dwie grupy.
W grupach rozgrywano spotkania systemem "każdy z każdym". W rozgrywkach grupowych reprezentacja I LO pokonała ZSP nr 2 ("Ekonomik") 80:42 oraz IV LO ("Żółkiewski") 60:20.

VII Finał Pucharu Prezydenta odbył się w hali ARMS w dniu 2 czerwca 2017 r. Przy niemal pełnych trybunach w meczu o 3 miejsce zespół ZSP nr 1 ("Elektryk") pokonał ZSP nr 2 69:54. W meczu o 1 miejsce zmierzył się obrońca tytułu sprzed roku, czyli zespół "Prusa" z "Królówką". Początek spotkania potwierdził wysoką formę koszykarzy z II LO, którzy wygrali pierwszą kwartę 14:9. Jednak zawodnicy z "Prusa" zmobilizowani przez wiernych kibiców z klasy IIF doprowadzili do remisu po 29, po dwóch kwartach. Druga część meczu finałowego należała do koszykarzy z I LO, którzy zdobyli drugi raz z rzędu mistrzostwo wygrywając 56:42.

Miłym akcentem wieńczącym finał był wybór Pawła Szyszkowskiego do najlepszej piątki turnieju.
Wszyscy gracze wybrani do piątki turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki.
Wszystkie zespoły otrzymały piękne puchary, a pierwsze trzy zespoły zostały uhonorowane medalami i pamiątkowymi koszulkami.

Główne podziękowania należą się panu Piotrowi Krzemińskiemu z "Elektryka", który jako pomysłodawca tego sportowego przedsięwzięcia po raz kolejny sprostał wysokim standardom organizacyjnym, które miały wpływ na radosną atmosferę święta sportowego siedleckich szkół ponadgimnazjalnych.

Koszykarze z "Prusa" wraz z trenerem Piotrem Szyszkowskim serdecznie dziękują wszystkim osobom, instytucjom, które przyczyniły się do obrony tytułu mistrzowskiego, a nade wszystko naszym wiernym kibicom !!!