Myślisz o studiach w USA? Weź udział w wirtualnych targach edukacyjnych 16 listopada podczas International Students Day

flag-day.jpg

16 listopada studenci z Polski i z całego świata będą mogli wziąć udział w wirtualnych targach edukacyjnych online: College WeekLive’s International Students Day, organizowanych przez Departament Stanu we współpracy z EducationUSA. Będzie to okazja do zadawania pytań na temat studiów w Stanach Zjednoczonych. Ponad 15 tys. studentów, rodziców i nauczycieli z całego świata uczestniczyło w takim wydarzeniu w 2015r.

Wirtualne targi edukacyjne będą trwały od 10:00 do 22:00. Uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje na temat studiowania w USA oraz poznać ofertę edukacyjną ponad 120 uniwersytetów. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak wybrać właściwy uniwersytet, poznać system edukacji w USA, porozmawiać przez webczat, dołączyć do prezentacji na żywo, obejrzeć materiały wideo wybranych szkół. Zainteresowani dowiedzą się także, jakie są możliwości w zakresie wsparcia finansowego i stypendiów poszczególnych uczelni.

Aby wziąć udział w targach należy zarejestrować się na stronie CollegeWeekLive tutaj (najlepiej dzień wcześniej): http://goo.gl/g7Uu8x

Organizatorzy zapraszają także na prezentacje on-line (podany czas polski):

10:00  Discover Undergraduate U.S. Higher Education

Sesja nt. studiów pierwszego stopnia, kończących się tytułem “Bachelor” lub “Associate”

11:00 Undergraduate Admissions and Funding

Sesja opisująca sposób ubiegania się o przyjęcie na studia piewszego stopnia oraz sposobów finansowania

12:00 Graduate Admissions and Funding

Sesja nt. sposobu ubiegania się o przyjęcie na studia magisterskie i sposobów ich finansowania

13:00 Choosing a U.S. Institution

Jak wybrać uczelnię w USA?

16:00  Student Visas

O którą kategorię wizy powinni ubiegać się studenci zagraniczni?

17:00  Know Before You Go – Studying in the United States

Będę studiować w USA. O czym warto wiedzieć?

Poza godzinami powyższych sesji uczelnie zapraszają na swoje strony internetowe, gdzie będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami uczelni poprzez czat, obejrzenia prezentacji video opisujących ofertę uczelni, lub uczestniczenia w prezentacji na żywo.

Czat – w ikonie “Live Now” można będzie znaleźć listę uczelni, których reprezentanci czekają na rozmowę. Będzie tam także możliwość wzięcia udziału w grupowej dyskusji. Polecamy, aby pamiętać się o przedstawieniu się, np. Zofia/Poland. Proponowane pytania:

Jak wygląda proces ubiegania się o przyjęcie na Państwa uczelnię w przypadku studentów zagranicznych? Wyniki, których testów są wymagane? (np. SAT, ACT, GMAT, TOEFL, IELTS). Które programy akademickie są najlepsze w Państwa uczelni? Jakiego typu stypendia przyznawane są studentom zagranicznym i jakie są wymagania aby je uzyskać? Jakiej pogody mogę się spodziewać? Jak wygląda życie na kampusie? Dlaczego powinnam/powinienem wybrać Państwa uniwersytet?

Prezentacje – należy wybrać “Expert Presentations” na górze ekranu i przewinąć ich listę, aby znaleźć temat, który nas interesuje. Będzie tam także możliwość zadawania pytań poprzez chat.

Prezentacje na żywo – aby dołączyć do prezentacji, należy wybrać “Presentations” na środku ekranu oraz wybrać interesujące nas spotkanie.

Zapraszamy!

Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron oraz pobrania materiałów przygotowanych przez Departament Stanu oraz EducationUSA:

 

EducationUSA: www.educationusa.state.gov (informacje w j.angielskim)

EducationUSA Poland: www.EducationUSA.pl (informacje w j.polskim)

USA Education in Brief:http://goo.gl/4Ndktq

eJournal - Study in the USA: http://goo.gl/nWmRDI

eJournal - Required Reading – An Insider’s Guide to Higher Ed:http://goo.gl/ghjUJx

Your 5 Steps to U.S. Study:http://goo.gl/GMOz2L

EducationUSA advising center locations - http://goo.gl/4XS2iM

EducationUSA YouTube channel - http://goo.gl/3o6SzA