W dniu 21 marca 2024 r. w hali sportowej przy ZSP nr 2 w Siedlcach odbyła się kolejna edycja Międzypowiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców. Do turnieju finałowego przystąpiły 4 szkoły ponadpodstawowe: I LO w Siedlcach, II LO w Siedlcach, ZSP nr 1 w Siedlcach oraz ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny z ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim i ZSP nr 1 w Siedlcach. Po wyrównanym spotkaniu zwyciężył zespół z Mińska Mazowieckiego 67:56. W drugim spotkaniu półfinałowym spotkały się drużyny z Siedlec, I LO z II LO. Koszykarze z Prusa i Królówki stworzyli interesujące widowisko, jednak ostateczne zwycięstwo wywalczyli zawodnicy z Prusa wygrywając ten pojedynek 72:54.
W meczu o 3 miejsce rywalizowały drużyny z Siedlec ZSP nr 1 z II LO. Zawodnicy obu drużyn stworzyli widowisko stojące na wysokim poziomie, w którym zwyciężyli koszykarze z Elektryka 82:63.
Spotkanie finałowe zgromadziło na trybunach zacne grono gości na czele z Panią Dyrektor naszego liceum Anitą Woźnicą, nestorem koszykówki siedleckiej - trenerem Wiesławem Głuszczakiem, Rafałem Sobiło - trenerem III-ligowego zespołu UKS Basket Siedlce, nauczycielami wychowania fizycznego, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Szkoły z Prusa, a także z przedstawicielem rodziców naszej szkoły w Osobie Pani Katarzyny Bułakowskiej, która jest mamą Kuby, naszego kapitana drużyny. Na mecz finałowy przybyła również liczna rzesza młodzieży, w tym dziewcząt, które kibicowały młodym koszykarzom (a może bardziej ich urodzie!).
To spotkanie sędziowała para Piotr Kozioł (sędzia główny) Kinga Redesiuk (sędzia pomocniczy). Od początku spotkania do ostatniego sygnału sędziego na parkiecie koszykarskim trwała wyrównana rywalizacja między koszykarzami I LO w Siedlcach a ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Minutę przed zakończeniem meczu na tablicy widniał wynik 52:51 dla Prusa. Później za sprawą celnego rzutu Dawida Możdżonka, który został królem strzelców finału prowadziliśmy 54:51. Jednak zawodnicy z Mińska odpowiedzieli celnym rzutem za 3 punkty, i niespełna pół minuty do końca meczu w dalszym ciągu prowadzili zawodnicy z Prusa 54:53. Gdy pozostało 27 sekund do końca spotkania trener Piotr Szyszkowski skorzystał z przysługującego jego drużynie czasu, i zespół z Prusa z własnej połowy wyprowadzał piłkę. Jednak tuż po wprowadzeniu piłki do gry zawodnik z Mińska Mazowieckiego popełnił faul niesportowy na Jakubie Bułakowskim. Kuba w sposób profesjonalny, zachowując wysoką koncentrację wykorzystał dwa rzuty wolne. Koszykarze z Prusa prowadzili 56:53, i byli w posiadaniu piłki z połowy boiska. Na 7 sekund przed zakończeniem spotkania finałowego, powtórzyła się sytuacja, i ponownie na Kubie był orzeczono faul niesportowy, który skutecznie zamienił na kolejne dwa celne punkty.
Po niezwykle emocjonującym spotkaniu finałowym zwyciężyli koszykarze z Prusa 58:53! Radość była nieopisana, na parkiet wbiegli zawodnicy rezerwowi, bliscy, kibice.
Wynik w poszczególnych kwartach meczu ZS nr 1 Mińsk Mazowiecki – I LO w Siedlcach (5:13, 8:12, 22:15, 18:18).
Punkty w meczu finałowym zdobyli: Dominik Kadej 0, Dominik Rojek 4, Filip Zakrzewski 7, Adam Błoński 0, Paweł Urban 6, Jakub Bułakowski 14, Dawid Możdżonek 15, Franciszek Rytlewski 0, Piotr Piekarski 2, Piotr Sawicki 10, Jan Wojtczuk 0, Michał Mazurek 0.
Pani Dyrektor Anita Woźnica z dumą wręczyła zwycięski puchar Jakubowi Bułakowskiemu kapitanowi drużyny z Prusa, a także wzięła udział w uroczystej ceremonii wręczenia medali wszystkim naszym koszykarzom.
Po oficjalnej ceremonii zakończenia Finału Międzypowiatowej Licealiady w Koszykówce Chłopców zwycięzcy koszykarze wraz z Panią Dyrektor oraz trenerem Piotrem Szyszkowskim stanęli do pamiątkowego.
Jako trener zespołu Mistrzów w imieniu koszykarzy oraz własnym dziękuję Panu Tomaszowi Gałkowi z Firmy GT za ufundowanie koszulek dla koszykarzy, Panu Adamowi Mioduszewskiemu, naszemu Absolwentowi za profesjonalne uwiecznienie tego sportowego wydarzenia w postaci pamiątkowych zdjęć, Panu Gracjanowi Sadowskiemu, również Absolwentowi naszej szkoły za okazane wsparcie finansowe podczas przygotowań do tej edycji Finału, dziękuję Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom za okazaną wielką wrażliwość jaką codziennie otaczają młodzież, i zrozumienie ważnego przesłania jak istotną rolę odgrywa sport w wychowaniu młodzieży, dziękuję każdej Osobie, która w jakikolwiek sposób przyczyniła się do naszego zwycięstwa.
Dla Drużyny Koszykarzy to był wielki zaszczyt reprezentować i zwyciężyć dla I LO w Siedlcach w roku jubileuszu 100-lecia naszej Szkoły!
Społeczność Szkolna na czele z Dyrekcją i ja jesteśmy dumni z Was KOSZYKARZE!