b_800_600_0_00_images_AKTUALNOSCI_jchroscicki_Patria-Nostra-logotyp-899x675.jpg

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że MEN ogłosiło program o nazwie RODZINA POLONIJNA. Program adresowany jest do szkół polskich na terenie Polski oraz do szkół polonijnych poza granicami kraju. W imieniu Fundacji Konkursu Historycznego Patria Nostra mam przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli z Państwa szkoły do wzięcia udziału w konkursie historycznym Patria Nostra, który będzie organizowany w ramach programu Rodzina Polonijna.


Informacje związane z konkursem Patria Nostra – Rodzina Polonijna
NAJWAŻNIEJSZE  ELEMENTY  PROJEKTU:
==========================================
(1) Tworzymy pary szkół - każda z polskich szkół będzie miała przypisaną polonijną szkołę z zagranicy (z Aten, Rzymu, Paryża, Chicago, itp.)
(2) W każdej ze szkół muszą odbyć się wewnętrzne eliminacje w celu wyłonienia najlepszej pracy konkursowej. W każdej ze szkół należy powołać 3 niezależne drużyny uczniowie, które stworzą 3 niezależne filmy. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 30 –to sekundowej animacji komputerowej lub 45 sekundowego filmu dotyczącego wybranych wydarzeń historycznych. Następnie w drodze wewnętrznych szkolnych eliminacji z tych 3 filmów wybierany jest film najlepszy, i ten film jest zgłoszony do konkursu.
(3) Wszystkie filmy są tworzone przez niezależne 3-osobowe drużyny uczniowskie. Każda z drużyn powinna być pod opieką nauczyciela.
(4) Autorzy najlepszych prac konkursowych (czyli najlepsza drużyna z każdej szkoły) otrzymują nagrodę główną -  kilkudniową wycieczkę edukacyjną do szkoły partnerskiej, czyli do Aten, Rzymu, Londynu, Paryża, Tunisu lub Chicago.  Młodzież z zagranicznej szkoły partnerskiej będzie na miejscu opiekować się młodzieżą z Polski.
Wyjazdy będą miały miejsce w sierpniu 2019r.
(5) Młodzież z zagranicy przyjedzie do Polski na kilkudniową wycieczkę edukacyjną do Polski. Młodzież zagraniczna będzie pod opieką młodzieży z Polski ze szkół partnerskich.
(6) Wszystkie koszty dotyczące transportu (przelotu) zakwaterowania i wyżywienia zostaną pokryty ze środków Fundacji Konkursu Historycznego Patria Nostra w ramach programu dotacyjnego Rodzina Polonijna.
 
HARMONOGRAM KONKURSU:
=========================
  -- do 14  grudnia 2018          --  zgłoszenie szkół - (Formalne zgłoszenie I LO im.B.Prusa już wykonane)
  -- do 01  marca  2019           --  rejestracja  drużyn
  -- do 30  czerwca 2019          --  wykonanie prac konkursowych
  -- do 31  lipca 2019            --  głosowanie
  -- do 31  sierpnia 2019         --  wycieczka  zagraniczna  dla  szkół  polskich
  -- do 31  października 2019     --  wycieczka  do  Polski  dla  szkół  zagranicznych

Zapraszamy do Konkursu !
-----
Z wyrazami szacunku

Nataliya Volynets
Prezes Zarządu
Fundacja Konkursu Historycznego
PATRIA NOSTRA
ul. Wojska Polskiego 10
05-220 Zielonka

UWAGA:
Zgłoszenia uczniów do konkursu przyjmuje Jan Chróścicki 18 grudnia 2018 na długiej przerwie w Pracowni Informatycznej nr 8