Troje z uczniów naszej szkoły (Błażej Misiura, Dominika Potyra i Agata Król) – stypendystów Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – realizujących projekty naukowo-badawcze z obszaru chemii i nauk pokrewnych objętych było opieką nauczyciela chemii – Pana dr Sebastiana Grzyba, pod którego kierunkiem owe projekty były przygotowywane i wykonywane. W tegorocznej edycji konkursu stypendialnego, poza wypłatą stypendiów najzdolniejszej młodzieży, docenieni zostali także nauczyciele-opiekunowie, a wśród laureatów konkursu znalazł się także, właśnie Pan dr Sebastian Grzyb.

Projekty realizowane pod jego nadzorem dotyczyły zagadnień z obszaru chemii, farmacji i nauk pokrewnych i polegały na wykonywaniu ciekawych eksperymentów chemicznych, także przy współpracy i w laboratoriach uczelni wyższych oraz udziale w konferencjach naukowych.

O tytuł najlepszego opiekuna stypendysty rywalizowało ponad 70 nauczycieli z całego Mazowsza, a zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe.Wyróżnienie przyznano też szkole za wypromowanie i opiekę nad – w sumie – jedenastoma stypendystami, z których czworo to stypendyści objęci wsparciem Pana Sebastiana Grzyba.

Aby osiągać sukcesy, otrzymywać stypendia i wygrywać konkursy potrzebni są uzdolnieni uczniowie, chęci i warunki do pracy oraz obecność i pomoc dobrego nauczyciela-opiekuna, a te elementy składają się na codzienną rzeczywistość I LO im. B. Prusa w Siedlcach.

 

3.jpeg

b_800_600_0_00_images_AKTUALNOSCI_sgrzyb_1.JPG