b_800_600_0_00_images_AKTUALNOSCI_jchroscicki_2018_Patria_Nostra_m.jpg

20 lutego 2018 w Warszawie odbyła się Gala Finałowa III edycji konkursu historycznego Patria Nostra.
I miejsce zdobył zespół uczniów naszej szkoły pod opieką mgr Jana Chróścickiego.
Skład zwycięskiej drużyny:Anna Jastrzębska z kl.2F, Ewelina Stępnik z kl.2F,Eryk Kalaciński z kl.2E


Nagrody za zwycięstwo: pamiątkowa szabla "Bóg Honor Ojczyzna", bilety do Brukseli od Posła do Parlamentu Europejskiego Zbigniewa Kuźmiuka, pokaźny zbiór książek i albumów historycznych.

III edycja konkursu historycznego Patria Nostra adresowana jest uczniów z województwa Mazowieckiego, Wielkopolskiego i Małopolskiego. W konkursie brała udział także polska młodzież z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu.
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o historii Polski, krzewienie patriotyzmu, etyki chrześcijańskiej oraz budowa społeczeństwa obywatelskiego.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 30-sekundowego filmu lub animacji komputerowej, dotyczącej ważnego wydarzenia z historii Polski, które miało miejsce w jednym z 52 tygodni roku.
Prace konkursowe będą emitowane na telebimach reklamowych w największych polskich miastach zgodnie z regulaminem konkursu.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Konkursu Historycznego Patria Nostra w spierana przez szereg patronów: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Pamięci Narodowej, Wojewodowie: Mazowiecki, Małopolski, Wielkopolski, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Senatorowie: prof.Jan Żyryn, Andrzej Pająk, Robert Gaweł, Łukasz Mikołajczyk, Arcybiskup Marek Jędroszewski Metropolita Krakowski oraz wiele firm, fundacji...

Telewizyjny Kurier Warszawski: 20.02.2018 -relacja zobacz

Polscy uczniowie kręcą historyczne spoty - Audycje kulturalne - odsłuchaj wywiad z uczniami