Ogłoszenie 1

Osoby zakwalifikowane do przyjęcia, podczas potwierdzania woli podjęcia nauki w I LO zobowiązane są dostarczyć komisji rekrutacyjnej w dniach od 13 sierpnia 2020 (czwartek) godz. 9:00 do 18 sierpnia 2020 (wtorek) godz. 15:00  komplet dokumentów:

  1. oryginał świadectwa (jeśli nie został dostarczony wcześniej)
  2. oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu (jeśli nie został dostarczony wcześniej)
  3. podpisane fotografie (2 szt.)
  4. kwestionariusz osobowy ucznia  

Na dwustronicowym formularzu prosimy o podanie:

  • danych osobowych
  • adresu i danych kontaktowych
  • danych dotyczących rodziców / opiekunów
  • informacji o ukończonej szkole podstawowej

oraz zadeklarowanie: (w przypadku wątpliwości co do deklaracji  pomocy udzieli komisja rekrutacyjna)

  • sposobu realizacji nauki religii / etyki
  • preferowanego drugiego obowiązkowego języka obcego

Druk kwestionariusza można pobrać u komisji rekrutacyjnej i wypełnić w szkole. Z uwagi na fakt, że wymagane są na nim podpisy ucznia i rodzica - kwestionariusz jest również udostępniany na naszej stronie aby można go było samodzielnie wydrukować, wypełnić, podpisać i dostarczyć komisji.

Wypełniony kwestionariusz osobowy składamy do dnia 19 sierpnia 2020 roku.

 

Ogłoszenie 2

Prosimy o zapoznanie się ze szkolnym zestawem podręczników na rok 2020/21

 Zbiory zadań do poszczególnych przedmiotów  zostaną określone na początku września.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych proszeni są o wstrzymanie się z zakupem podręczników do języków obcych. Na początku roku szkolnego zostanie wykonany podział na grupy z języka angielskiego oraz przypisanie uczniów do grup innych języków obcych: niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski (nie zawsze zgodnie z pierwszą preferencją określoną przez ucznia na kwestionariuszu osobowym – decyduje liczba punktów, z jaką uczeń został przyjęty)

Jednocześnie informujemy, że na początku września odbędzie się w naszej szkole kiermasz książki podczas którego można będzie nabyć używane podręczniki od uczniów starszych klas.

 

Ogłoszenie 3

W związku z wprowadzoną w szkole kontrolą wejść do budynku, uczniowie klas pierwszych otrzymają kartę dostępu do budynku szkoły za którą ponoszą odpłatność w wysokości 12 zł. Karta jest jednocześnie e-legitymacją szkolną. Prosimy o przesłanie fotografii w wersji elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przesyłany plik należy nazwać: Nazwisko_Imię_klasa.jpg (np.: Kowalski_Leon_1a.jpg). W celu uzyskania dobrej jakości zdjęcia na legitymacji, przesłana fotografia winna być w rozdzielczości co najmniej 300dpi.